dr Allan Abbass – Warsztaty

3.09.2020 Superwizja dla psychoterapeutów pracujących w nurcie ISTDP
4.09.2020 Rola emocji w sytuacji pomagania (lub superwizja)
5.09.2020 Rola emocji w zdrowiu oraz chorobach psychosomatycznych
6.09.2020 Zaawansowane techniki psychoterapeutyczne w ISTDP

Allan Abbass, MD, jest psychiatrą, wykładowcą i naukowcem. Jest profesorem psychiatrii i psychologii oraz dyrektorem założycielem Centrum Emocji i Zdrowia na Uniwersytecie Dalhousie w Halifax w Kanadzie.

Po ukończeniu szkoły medycznej na Uniwersytecie Dalhousie Allan rozpoczął karierę jako lekarz rodzinny i lekarz pogotowia ratunkowego, ale wkrótce sfrustrowany ograniczeniami tradycyjnej medycyny, zauważył, że jest duża grupa pacjentów, którym leki nie pomogły w odczuwanych objawach fizycznych i psychicznych choroby. Dlatego postanowił poświęcić rok medycyny rodzinnej na Uniwersytecie McGill, aby studiować prezentowaną tam formę krótkoterminowej psychoterapii.

Na Uniwersytecie McGill uczestniczył w programie szkoleniowym i badawczym dr Habiba Davanloo, gdzie odkrył, czego tak naprawdę szukają jego pacjenci: emocjonalnego doświadczenia korekcyjnego z profesjonalnym opiekunem. Dzięki swoim pierwszym dwóm pacjentom pozbył się wszelkich wątpliwości odnośnie istoty siły relacji międzyludzkich, które pomagają wyleczyć dawną traumę przywiązania.

To doświadczenie miało istotny wpływ na Allana, który postanowił ukończyć staż psychiatryczny na University of Toronto, aby uczyć i prowadzić badania w dziedzinie psychoterapii. Stamtąd udał się na University of British Columbia, gdzie wdrożył uniwersytecki program szkoleniowy w ISTDP i prowadził program dla osób z poważnymi zaburzeniami osobowości.

W 1998 roku wrócił do Dalhousie University – najpierw jako dyrektor psychoterapii, a następnie dyrektor edukacji na wydziale psychiatrii w tamtejszym uniwersytecie. W ciągu pierwszych siedmiu lat życia zdobył nagrody resortowe, regionalne i krajowe za rozwój edukacji. W 2013 r. Otrzymał nagrodę Douglasa Uttinga za wkład w leczenie depresji. Jego innowacyjny program diagnozowania i leczenia zorientowanego na emocje przyczyniające się do niewyjaśnionych medycznie objawów w oddziale ratunkowym zdobył nagrodę jakości i ogólnokrajowe oznaczenie jako „Best Practice” Wiodąca Praktyka w Kanadzie. W latach 2016 oraz 2018 dr Allan Abbass został mianowany Distinguished Professor – Wiodącym Profesorem, na Wydziale Psychiatrii i Nauk Biobehawioralnych UCLA.

Od 2000 r. konsultuje na poziomie rządowym, uniwersyteckim oraz na poziomie międzynarodowych organizacji zdrowotnych, w szczególności w kwestii opłacalności i możliwości zastosowania krótkoterminowej psychoterapii na szerszą skalę. Przeprowadził ponad 300 prezentacji na całym świecie, a także szkolenia podczas których prezentował swoje pracy w kilku krajach. Ponadto otrzymał siedemnaście grantów badawczych i przygotował ponad 200 publikacji.

Jest konsultantem w Komitecie Naukowym American Psychological Association w Unified Psychotherapy Project oraz American Psychoanalytic Association. Uczestniczył w radzie redakcyjnej czasopisma American Psychological Association Psychotherapy.

Przez wiele lat był członkiem zarządu International Experiential Dynamic Therapy Association. Obecnie od października 2019 roku jest przewodniczącym zarządu IEDTA.

Jako zapalony fan oraz gracz koszykówki, Allan stosuje podejście oparte na współpracy zespołowej: dużo ćwiczy, pomaga innym osiągać najlepsze wyniki i uczy złożonych koncepcji w najprostszy możliwy sposób.

Więcej informacji na temat Allana, artykułów i możliwości szkoleniowych znajduje się na stronie www.istdp.ca. Można także śledzić go na Twitterze, Facebooku, LinkedIn lub ResearchGate.

Wkrótce wydamy jego 2 książki

  • Reaching through Resistance – Zaawansowane Techniki Psychoterapii ISTDP
  • Hidden from View – Przewodnik Kliniczny Leczenia Chorób Psychosomatycznych

Niedługo rozpoczniemy zapisy na cykl konferencji naukowych oraz superwizję z dr Allan’em Abbassem

3.09.2020 Superwizja dla psychoterapeutów pracujących w nurcie ISTDP
4.09.2020 Rola emocji w sytuacji pomagania (lub superwizja)
5.09.2020 Rola emocji w zdrowiu oraz chorobach psychosomatycznych
6.09.2020 Zaawansowane techniki psychoterapeutyczne w ISTDP